Kod Pośrednika Bezpieczny.pl - Ubezpieczenie domu i mieszkania

Kod Pośrednika Bezpieczny.pl 05345
Ubezpieczenie domu i mieszkania

Ubezpieczenie dla mnie, czy dla banku?

Czasami spotykam się ze stwierdzeniem, że ubezpieczenia są dla ludzi bogatych. Nic bardziej mylnego. Ubezpieczenia są przede wszystkim dla ludzi niezamożnych. Dlaczego? Jeśli osobie bogatej spłonie dom, to mimo wszystko stanie ona na nogi i w niedługim czasie wybuduje drugi dom. Jeśli natomiast spłonie mieszkanie osoby niezamożnej, to pojawia się duży problem. Przecież już na co dzień ma ona kłopoty żeby związać koniec z końcem, a teraz jeszcze to... Właśnie dlatego ubezpieczenia są przede wszystkim dla osób niezamożnych. Czy wiesz, że dobre ubezpieczenie mieszkania kosztuje w skali miesiąca mniej niż przeciętny rachunek za telefon? Czy to aż tak dużo?

Ubezpieczenia domów i mieszkań można podzielić na dwa rodzaje - ubezpieczenia dla banku i ubezpieczenia dla klienta. Ubezpieczenie dla banku cechuje się obowiązkowym charakterem polisy, na której musi pojawić się cesja na rzecz banku. Dzięki niej bank zabezpiecza swój interes jako kredytodawca i po części klient zabezpiecza siebie na okoliczność na przykład pożaru lokalu mieszkalnego. W takiej sytuacji klient nie pozostanie z kredytem na głowie (i bez mieszkania), ponieważ bank pobierze brakujące środki do spłaty kredytu z odszkodowania. Koszt takiego ubezpieczenia mieszkania w Generali Bezpieczny.pl rozpoczyna się już od 65 złotych za rok ochrony (w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia).

Drugi typ ubezpieczenia to ubezpieczenie zabezpieczające przede wszystkim interes klienta. W takiej polisie oprócz ubezpieczenia lokalu mieszkalnego znajdziemy również ubezpieczenie ruchomości domowych (m.in. wyposażenia) oraz odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym. W dużym uproszczeniu taka polisa zabezpiecza klienta w sytuacji, gdy wyposażenie jego mieszkania ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu na skutek zdarzenia ubezpieczeniowego (pożaru, zalania, przepięcia, kradzieży itp.). Ubezpieczenie pokryje również szkodę jaką ubezpieczony nieumyślnie wyrządzi osobie trzeciej np. zaleje sąsiada. Jest to znacznie bardziej kompleksowy rodzaj ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na ryzykach nazwanych, czy na all risku?

Wśród zakresów ochrony również znajdziemy dwa typy polis - polisę na ryzykach nazwanych i polisę na wszystkich ryzykach (all risk). Pierwsza z nich jest klasyczną konstrukcją ubezpieczenia jaką znamy od lat. W polisie na ryzykach nazwanych zakład ubezpieczeń mówi wprost za co odpowiada (za ogień, zalanie, przepięcie, powódź itp.) oraz mówi wprost za co definitywnie nie odpowiada (lista wyłączeń w ogólnych warunkach ubezpieczenia). Drugi typ polisy cechuje się wyższym standardem ochrony ubezpieczeniowej. W polisie na all risku zakład ubezpieczeń nie mówi nam za co odpowiada, mówi jedynie za co bezwzględnie nie odpowiada (lista wyłączeń w ogólnych warunkach ubezpieczenia). Który typ ubezpieczenia jest dla Ciebie lepszy? Zdecyduj i przelicz składkę na ubezpieczenie Twojego domu lub mieszkania!

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Pośrednik Bezpieczny.pl 05345 - Ubezpieczenie domu i mieszkania

Pośrednik Bezpieczny.pl 05345 wyjaśnia na co należy zwrócić uwagę:

Dlaczego ubezpieczenie domu i mieszkania w Generali Bezpieczny.pl jest dobrym rozwiązaniem? Pośrednik Bezpieczny.pl prezentuje najważniejsze fakty o ubezpieczeniach nieruchomości w Generali Bezpieczny.pl:

 • Ubezpieczenie pod cesję dla banku już od 65 złotych rocznie,
 • Możliwość wyboru wariantu ubezpieczenia - ryzyka nazwane lub wszystkie ryzyka (all risk),
 • Możesz rozszerzyć ubezpieczenie o odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym i o ruchomości domowe,
 • Możliwość doubezpieczenia garażu lub budynków gospodarczych,
 • Rabaty nawet do -50% w składce,
 • Ubezpieczenie nr 1 w rankingu ubezpieczeń nieruchomości „Rz” 2019.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie z Pośrednikiem Bezpieczny.pl?

 • Konfigurujesz wariant ubezpieczenia pod swoje potrzeby lub korzystasz z naszych gotowych szablonów,
 • W zależności od innych umów zawartych na Bezpieczny.pl Twój rabat może wynieść nawet -50%,
 • Możliwość zawarcia umowy na 3 lata, z rocznymi płatnościami i gwarancją wysokości składki,
 • Twoje dokumenty ubezpieczeniowe otrzymujesz elektronicznie na e-mail,
 • Twój Pośrednik Bezpieczny.pl pomoże Ci w wyborze ubezpieczenia dopasowanego do Twoich potrzeb,
 • Wybierasz ubezpieczenie domu i mieszkania, które przez wielu zostało uznane za najlepsze na rynku.

Poznaj cenę online na ubezpieczenie swojego domu lub mieszkania!